Українські школярі – учасники 11-го Міжнародного молодіжного форуму П’єра де Кубертена

  Міжнародна мережа шкіл П’єра де Кубертена – одна з міжнародних організацій, що опікується олімпійською освітою через поширення освітніх ідей П’єра де Кубертена та цінностей олімпійської філософії. Вона створена 1997 р. у Гаврі (Франція) за ініціативи доктора Норберта Мюллера (Німеччина), президента Національної олімпійської асоціації Німеччини. Мюллер був одним із перших промоуторів олімпійської освіти в школи. Сьогодні доктор Норберт Мюллер – президент Міжнародного комітету П’єра де Кубертена.

  Не випадково дата створення мережі шкіл П’єра де Кубертена співпадає зі 100-річним ювілеєм другого Олімпійського конгресу, що відбувся 1897 р. у Гаврі. Він був скликаний Міжнародним олімпійським комітетом для вивчення й обговорення проблем гігієни, педагогіки, історії фізичних вправ та інших наукових дисциплін, що мають безпосереднє відношення до фізичного виховання та спорту. Варто відмітити, що конгрес проходив під гаслом «Відновлення єдності м’язів, волі та думок».

  1997 р. Міжнародний комітет П’єра де Кубертена (СІРС) ініціював і провів свій Конгрес «Кубертен та олімпізм – питання майбутнього». В рамках роботи Конгресу було організовано перший Молодіжний форум шкіл Кубертена.

   Сьогодні в світі діють школи Кубертена у 40 країнах світу. З часу проведення Конгресу в Гаврі (1997 р.) та успіху першого Молодіжного форуму, СІРС активізував свою діяльність щодо молодіжної політики і займається пошуком шкіл у всьому світі, які свою діяльність асоціюють з ідеалами, що проповідував Кубертен, і заслуговують носити високе ім’я педагога, громадського діяча та ініціатора відродження сучасних Олімпійських ігор.

   120-а річниця від дня проведення другого Олімпійського конгресу стала визначальною для українських школярів та освітян. Цього року вперше в історії до спільноти Кубертенівських шкіл були запрошені представники України. 

   До Міжнародної мережі шкіл П’єра де Кубертена долучилася спеціалізована середня загальноосвітня школа № 142 еколого-економічного профілю м. Дніпро, яка стала переможцем конкурсу серед Всеукраїнської мережі шкіл олімпійської освіти. Делегація школи була запрошена CIPC на 11-й Міжнародний молодіжний форум П’єра де Кубертена, який проходив під гаслом «Калокагатія – гармонія тіла, духу та розуму» 19 серпня – 26 серпня 2017 р. в місті Юленурме (Естонія) в якості команди-спостерігача. 

   Отримавши запрошення, Олімпійська академія України звернулася до президента Національного олімпійського комітету України Сергію Бубки з проханням знайти можливість відрядити делегацію України на зазначений форум і отримала позитивне рішення. Так завдяки розумінню очільником українських олімпійців важливості цінного елементу освіти молодого покоління українців у ХХІ ст. – гуманістичних ідей Кубертена, представники дніпропетровського навчального закладу отримали можливість представляти Україну на такому престижному міжнародному форумі. 

  У міжнародному заході взяли участь представники шкіл із 24 країн світу. До складу української делегації увійшли учениці Галина Батарчук, Анастасія Нікітіна та учитель-методист фізичної культури Вікторія Михайлова. 

   Форум розпочався урочистостями в гімназії міста Юленурме. Юних учасників привітали керівники Міжнародний комітет П’єра де Кубертена, Національного олімпійського комітету Естонії, мер міста Юленурме.

   В рамках форуму його учасники мали можливість виявити свої таланти та здібності під час майстер-класів з художньо-естетичного напряму, обговорити в дискусійних клубах питання, пов’язані з олімпійськими ідеалами і цінностями, взяти участь у змаганнях з різних видів спорту, презентувати культурні традиції своїх країн, відвідати культурні пам’ятки естонських міст Юленурме і Тарту, стати учасниками урочистої ходи на Ратушній площі міста Тарту та багато іншого. Участь у форумі збагатила українських школярів новими враженнями від спілкування з однолітками з інших країн, розширила знання і поняття про найголовніші цінності олімпізму: прагнення досконалості, дружбу та повагу, відкрила нові сторінки життя П'єра де Кубертана та надала наснаги до подальшої наполегливої роботи над собою. А головне те, що українські школярі знайшли нових друзів та однодумців з багатьох куточків нашої планети, для яких олімпізм дійсно став філософією і дороговказом життя.

   Для нашої країни велика честь стати частиною руху, спрямованого на поширення гуманістичних ідей П'єра де Кубертана та філософії олімпізму серед учнівської молоді. Упевнені в тому, що ті знання й уміння, які отримали українські учениці та їх наставник Вікторія Михайлова під час роботи 11-го Міжнародного молодіжного форуму П’єра де Кубертена, знайдуть активне продовження серед учнів школи, регіону і всієї країни.

куб.2

куб1

куб6

куб7

куб9

куб8

куб5