Жінка та олімпійський спорт

 

  Збільшення участі жінок в олімпійському русі, досягнення провідних позицій жінок у спорті нанаціональному і світовому рівнях, висока зацікавленість світової спільноти у розвитку жіночого спорту, перебувають під пильною увагою Міжнародного олімпійського комітету.
 

zhos_01.jpg Професор Л.Г. Шахліна, доктор медичних наук, професор, голова Комісії «Жінки і спорт», одна з провідних фахівців світу з питань охорони здоров’я спортсменок,    перед виступом на Міжнародному конгресі «Жінки і спорт», Рим, 2003 р.

 

Олімпійська академія України, починаючи з участі у першій Міжнародній конференції МОК "Жінка та спорт" (Брайтон, Велика Британія, 1994 р.), активно задіяна у вирішенні соціально значущих проблем розвитку жіночого спорту. Так, серед основних завдань, що ставить перед собою Академія, можна виокремити такі: максимально ефективно залучати жінок до всіх аспектів спортивної діяльності; сприяти визнанню важливості залучення жінок до спорту як внеску в суспільне життя та розвиток здорової нації; налагодження співпраці з організаціями та установами, що опікуються проблемами сучасної жінки в Україні.
   Актуальними в діяльності Олімпійської академії України залишаються питання подолання політичних, релігійних, культурних та структурних перешкод на шляху жінок-спортсменок, жінок-фахівців у галузі спорту. Використовуючи власний досвід, спираючись на результати досліджень у співпраці з комісією НОК України "Жінка та спорт", Академія бере активну участь у процесі розвитку жіночого спорту, підвищенні ролі жінок в олімпійському русі.

 

zhos_02.jpg    Президент МОК Хуан Антоніо Самаранч серед учасників Міжнародної конференції МОК "Жінки та спорт": М. Булатова, Н. Гапріндашвілі, Л. Шахліна, Лозанна, 1996 р.

 

zhos_03.jpg

Л. Г. Шахліна, голова Комісії "Жінки і спорт" Олімпійської академії України, доктор медичних наук, професор — одна з провідних фахівців світу з питань охорони здоров'я спортсменок

 

zhos_04.jpg Учасниці Міжнародної конференції МОК "Жінка та
спорт", Віндхук, Намібія,1997 р.