Чесна гра для всіх і для кожного

 

f67

 

Важливе місце в діяльності Олімпійської академії України з поширення олімпійської освіти серед різних верств населення посідає популяризація гуманістичних цінностей "Fair Play". Ця робота відбувається у тісній співпраці з відповідними комісіями МОК, Європейським рухом "Fair Play" (членом якого є НОК України), Міжнародним комітетом "Fair Play", Міжнародною олімпійською академією, Міжнародним комітетом П'єра де Кубертена, Олімпійським музеєм, Міжнародним і національними центрами олімпійських досліджень та освіти.

  На національному рівні Академія плідно співпрацює з комісіями НОК України "Чесна гра", "Етико-дисциплінарною комісією", "Комісією з питань олімпійської освіти та культури", "Комісією атлетів", а також з національними спортивними федераціями з видів спорту. Щороку на Сесіях Олімпійської академії України обговорюються питання, пов'язані з дотриманням принципів "Чесної гри" у сучасному спорті. Для мотивування молоді країни до виконання таких положень як дотриманням правил змагань, виховання поваги до суддів та сприйняття їх рішень, поваги до суперників, контролю за своєю поведінкою на спортивному майданчику, створення рівних шансів для досягнення результатів членами Академії регулярно проводяться лекції та семінари, готуються доповіді з актуальних проблем концепції справедливої гри; визначено засоби, методи, форми впровадження принципів "Fair Play" в практику спорту.

Прикладом прояву чесної гри та етичних норм поведінки у спорті стали українські фехтувальниці. Відповідно до правил олімпійського відбору спортсменки України можуть здобути лише дві ліцензії, на які претендувало чотири спортсменки: Надія Казимирчук, Яна Шемякіна, Ольга Портала та Єви Виборнова. Після здобуття першої ліцензії в Італії Ольга Партала отримала шанс взяти участь в Іграх ХХІХ Олімпіади.Проте під час змагань у Львові вона була тяжко травмована, що відкрило вільну дорогу для здобуття путівок її колегам по команді. Та дівчата проявили справжню дружбу і благородство. Вони разом зібрали кошти на операцію, щоб після одужання Ольга мала рівні з ними шанси, і до Пекіну поїхали найсильніші.

 

cg_01.jpg 2007 р. жіночій збірній команді України з фехтування на шпагах у складі Надії Казимирчук, Яни Шемякіної, Ольги Портали та Єви Виборнової у штаб#квартирі ЮНЕСКО у Парижі було вручено нагороду "За чесну гру у спорті

 

f70         Трофей П'єра де Кубертена "За благородний вчинок"